UMÓW WIZYTĘ

Rejestracja
609 246 762
W godzinach 8 - 16

Co wyróżnia najlepszy bikefitting? 2/10 „Bikefitter musi być fizjoterapeutą!”

Co wyróżnia najlepszy bikefitting? 2/10 „Bikefitter musi być fizjoterapeutą!”

Oto kilka cennych wskazówek, na co powinniście zwracać uwagę przy wyborze najlepszego dla Was bikefittingu.

Szczególnie teraz, kiedy bikefitting ma jedną nazwę, a niestety kryje się za nią zupełnie różna jakość.

Prezentujemy wam 10 koronnych zasad bikefittingu, które szlifujemy od 2010 roku w VeloLAB. Zapoznajcie się z fragmentem naszych produkcji wideo, aby zrozumieć, czego powinniście oczekiwać od usługi najwyższej jakości i zobaczyć co my robimy, aby was pozytywnie zaskoczyć wiedzą, doświadczeniem i skutecznością rozwiązywania wszelkich problemów. Temat #2

Bikefitting musi być wykonywany przez fizjoterapeutę

„Bikefitting to igranie z waszym ciałem, więc powinniście wybierać wykwalifikowanych w tym zadaniu fachowców”. Dzięki badaniu, bikefitter poznaje wasze potrzeby i ograniczenia zanim jeszcze usiądziecie na rower.

Zasadę tą polecam wszystkim osobom, które zarówno odczuwają dolegliwości bólowe na rowerze, jak również wszystkim tym, którzy liczą, że usługa zadziała profilaktycznie w zakresie najczęstszych urazów kolarskich. W VeloLAB jesteśmy czynnymi zawodowo fizjoterapeutami i 50% czasu zawodowego leczymy dolegliwości naszych pacjentów.

Jeśli borykasz się z przeciążeniem stawu kolanowego, szukasz powodu bólu karku, odczuwasz ból w placach przy intensywnej lub długotrwałej jeździe, cierpisz z powodu drętwienia stóp. Widzisz na pomiarze mocy, że pracujesz mocno asymetrycznie z osłabieniem nacisku na jedną ze stron, ocierasz bardziej jedną stronę siodełka, podczas jazdy odczuwasz silne odrętwienie okolicy krocza, boli cię szyja i drętwieją ręce… Każdy z tych problemów, będzie prawidłowo przez nas zbadany, a przyczyny będą wyjaśnione przez naszego eksperta.

Ciekawostki:

  1. W VeloLAB, jako jedyni w tej części Europy oferujemy usługę Bikefittingu Medycznego. Która w dużym stopniu integruje cały proces rozwiązywania Waszych najbardziej uciążliwych dolegliwości. Bikefitting medyczny nie jest jednorazowym spotkaniem. Rozwiązanie niektórych problemów może trwać nawet 3 miesiące i obejmuje cykliczne spotkania w naszym studiu.
  2. Innym miejscem, które oferuje bikefitting medyczny na świecie jest Cyclologic w Arizonie. Jest to studio bikefittingowe prowadzone przez Paraic McGlynn, które sąsiaduje również z kliniką fizjoterapii Endurance Rehab. Ich usługa stała się na tyle popularna, że docelowo obie firmy połączyły się drzwiami przez sąsiadującą ich ścianę.
  3. Jednym z bardziej znanych bikefitterów fizjoterapeutów jest Neill Stanbury w Australii. Jest to osoba, która podobnie jak my lubuje się w rozwiązywaniu złożonych asymetrii ciała w kolarstwie.