UMÓW WIZYTĘ

Rejestracja
609 246 762
W godzinach 8 - 16

Co wyróżnia najlepszy bikefitting? 8/10 „Bikesizing dostępny w ofercie studia”

Co wyróżnia najlepszy bikefitting? 8/10 „Bikesizing dostępny w ofercie studia”

Oto kilka cennych wskazówek, na co powinniście zwracać uwagę przy wyborze najlepszego dla Was bikefittingu.

Szczególnie teraz, kiedy bikefitting ma jedną nazwę, a niestety kryje się za nią zupełnie różna jakość.

Prezentujemy wam 10 koronnych zasad bikefittingu, które szlifujemy od 2010 roku w VeloLAB. Zapoznajcie się z fragmentem naszych produkcji wideo, aby zrozumieć, czego powinniście oczekiwać od usługi najwyższej jakości i zobaczyć co robimy, aby was pozytywnie zaskoczyć wiedzą, doświadczeniem i skutecznością rozwiązywania wszelkich problemów. Temat #8

Dobór odpowiedniego roweru przed zakupem, znany również jako bikesizing, jest zadaniem wymagającym doświadczenia i wiedzy. To jedna z najbardziej zaawansowanych usług w studio fittingowym, wymaga precyzyjnej analizy i odpowiednich umiejętności od bikefittera.

Sam zacząłem wykonywać bikesizing dopiero po 6 latach wykonywania bikefittingu.

Istnieje kilka powodów, dla których dobór roweru przed zakupem może być trudny dla niedoświadczonego bikefittera:

  • Każdy człowiek ma unikalne proporcje ciała, elastyczność, zasięg ruchu i biomechanikę. Dobry bikefitter musi uwzględniać te różnice i analizować, jak indywidualne cechy ciała wpływają na pozycję na rowerze. Nie doświadczony bikefitter może mieć trudności z dokładną oceną i interpretacją tych czynników, co może prowadzić do nieodpowiedniego dopasowania roweru.
  • Rynek rowerowy oferuje szeroki wybór modeli rowerów o różnych geometriach i przeznaczeniach. Niedoświadczony bikefitter może nie posiadać wystarczającej wiedzy na temat różnic między modelami, a także ich odpowiedniego dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. Znajomość różnych typów rowerów, ich zastosowań i specyfikacji jest kluczowa dla skutecznego dobierania rowerów przed zakupem.
  • Profesjonalni bikefitterzy korzystają z zaawansowanych narzędzi pomiarowych, takich jak (tzw. jig) „Purely Custom”, Shimano bikefitting.com. Nie doświadczony bikefitter może nie mieć dostępu do takich narzędzi, co uniemożliwia zweryfikowanie potrzeb i odczuć klienta.
  • Dobór roweru przed zakupem wymaga praktycznego doświadczenia w obserwacji i analizie klienta na różnych modelach rowerów. Tylko poprzez bezpośrednie zetknięcie się z różnymi rowerami i obserwację klienta na nich, bikefitter może zyskać praktyczną wiedzę na temat różnic w dopasowaniu i wydajności.

Dobór roweru przed zakupem jest złożonym procesem, który wymaga doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Profesjonalni bikefitterzy zyskują swoje umiejętności poprzez wieloletnie szkolenie, praktykę i ciągłe doskonalenie swojej wiedzy. Dzięki temu mogą efektywnie analizować i oceniać potrzeby klienta oraz dopasowywać rower, który zapewni optymalną pozycję i komfort.

W przypadku braku doświadczenia bikefittera, niezalecane jest, aby podejmował się on usług bikesizingu. Warto zwrócić się do doświadczonego profesjonalisty, który posiada wiedzę, umiejętności i narzędzia potrzebne do precyzyjnego dobierania roweru przed zakupem.

W VeloLAB udało nam się zrobić krok dalej, oferujemy unikalny system testowania, niepowtarzalny i nie znany do tej pory ani w systemie Retul, ani w sytemie Trek Precision Fit, ani w systemie bikefitting.com, czy też w systemie Gebiomized… Finalnie dzięki unikalnej interpretacji testów fizjoterapeutycznych, wiemy jak klient powinien siedzieć na rowerze, jeszcze zanim wsiądzie na rower (jig), jest to klucz do znalezienia jego najlepszej pozycji i zaproponowania roweru, który powinien kupić lub zbudować na indywidualny wymiar.

Ciekawostki:

  • budowanie ramy pod wymiar wykonuje się właśnie na podstawie bikesizingu. Odpowiedzialność bikefittera w takim przypadku jest ogromna.
  • dzięki temu, że nie sprzedajemy rowerów mamy pewność, że wybieramy rowery najlepsze z całej palety dostępnych na świecie, a nie tylko z małej grupy oferowanej przez sklep.