UMÓW WIZYTĘ

Rejestracja
609 246 762
W godzinach 8 - 16

Bikefitting dla dzieci i młodzieży

Bikefitting dla dzieci i młodzieży

Na fitting nigdy nie jest ani za późno, ani też za wcześnie. W Velolab mamy przyjemność współpracować z bardzo szerokim przedziałem wiekowym, począwszy od żaka kończąc na kategorii 80+.


Fitting w młodym wieku jest ważnym elementem zapewniającym podstawę profilaktyki urazów przeciążeniowych podczas treningów kolarskich. Co prawda, nie każdy nastolatek/nastolatka potrzebuje bikefittingu, jednak jeśli trening jest usystematyzowany i nakierowany na wynik, jest to bardzo istotny element. Optymalizacja pozycji na rowerze to jeden z filarów spotkania z młodymi adeptami. Równie istotne jest badanie układu ruchu nakierowanie na ćwiczenia uzupełniające słabe ogniwa oraz edukacja zawodnika i jego rodziców w kwestiach podstaw treningu, a także regeneracji.


W przypadku Antka zmiany dokonane na rowerze były znaczące:
– zoptymalizowaliśmy ustawienie bloków aby rozstaw butów na szerokości był jak najmniejszy,
– zmieniliśmy kierownice na 40mm węższą i 20 mm krótszą
– obniżyliśmy kierownicę o 27.5 mm,
– przesunęliśmy siodełko o 15mm do przodu.

Antek w trakcie analizy pozycji systemem Retul.


Zmiany te sprawiły, że rower stał się bardziej kompaktowy i wymiarami odpowiada anatomii zawodnika. Będzie miało to ogromny wpływ nie tylko na wyniki i profilaktykę urazów, ale również na lepszą sterowność, tym samym, bezpieczeństwo. Dzięki badaniu ukazały się również słabe ogniwa, które wraz z trenerami oraz rodzicami będą opracowywane specjalnie dobranymi ćwiczeniami.

W trakcie zmian.

Cieszy nas coraz większe zaufanie trenerów, którzy otwierają się na naszą wiedze oraz doświadczenie kierując do nas młodych adeptów kolarstwa. Mamy nadzieję, że wzrastająca świadomość profilaktyki urazów przyczyni się też do tego, że za kilka lat będziemy obserwować coraz to liczniejsze grono w seniorskich wyścigach kolarskich na najwyższym poziomie.

Bikefitter Maksymilian z Antkiem