UMÓW WIZYTĘ

Rejestracja
609 246 762
W godzinach 8 - 16

Kamil Małecki w VeloLAB

Kamil Małecki w VeloLAB

Jakim jesteś fizjoterapeutą, takim jesteś bikefitterem…

Dzisiaj nasz klient zgłosił się na bikefitting 10 dni po odstawieniu kul i 4 miesiące po złamaniu miednicy w 3 miejscach, przedziurawieniu jej na wylot w panewce, i dodatkowo ze złamanym przy tym samym wypadku obojczyku. Zawodnik jeździ w teamie @lotto_soudal. Kamil Małecki (@kamil12malecki) bo o nim mowa jest na trudnym, ale i pięknym etapie rehabilitacji- dostał zielone światło do jazdy rowerem, ale nadal boryka się z bólem. Celem bikefittingu było znalezienie ograniczeń strukturalnych ciała, weryfikacja czy nowy treningowy rower, którym nie jeździł wcześniej @ridley_bikes Helium SLX okaże się tym szytym na miarę ? Czy kość łonowa z nadal widocznym pęknięciem na badaniu obrazowym jest gotowa na obciążenie jej na rowerze?

Kamil Małecki w VeloLAB

Weryfikacja, które wzorce ruchu i kompensacje są wynikiem urazu, które siodełko w pomiarze tensometrycznym rozłoży prawidłowo nacisk na miednicę? Kolejnym trudnym zagadnieniem było ustawienie bloków w nowych butach, które są przedłużeniem asymetrycznej pracy bioder. Ich ustawienie będzie zmieniane okresowo wraz z postępami rehabilitacji.

🔴Kiedy wykonujesz bikefitting medyczny, upewnij się, że trafiasz w odpowiednie ręce. Od 11 lat doskonalimy się właśnie w tym, aby proces bikefittingu nie był oparty o sprzedawanie komponentów „przy okazji”, tylko aby realnie pomagać w rozwiązaniu problemów naszych klientów.

Zapraszamy na profesjonalny, medyczny bikefitting.