UMÓW WIZYTĘ

Rejestracja
609 246 762
W godzinach 8 - 16

Dobrze dobrane siodło – Święty Graal?

Dobrze dobrane siodło – Święty Graal?

🔻 Pacjent zgłaszał ból w okolicy prostaty, a po dłuższym okresie pojawiał się ból karku i lędźwi oraz drobne drętwienie rąk. Cztery osobne problemy? W tym przypadku nie- sercem problemu okazało się siodło. W momencie odczuwania dyskomfortu na siodle zawodnik przesuwał się do tyłu, co zwiększało zgiecie odcinka lędzwiowego oraz wywoływało kołysanie miednicy. Wypadkową dyskomfortu i cofnięcia na siodle było również zwiększenie odległości do kierownicy(!). Z czasem, doprowadziło to do dolegliwości w okolicy karku i drętwień dłoni.


🔻Dobór siodła to często skomplikowany i złożony proces. Istotna jest nie tylko kwestia szerokości oraz posiadania otworu lub nie, jak zauważyliśmy myśli dużo osób.
Dobierając profesjonalnie siodło zwracamy uwagę na budowę samego siodła:
w jaki sposób nabiera szerokości, jaka jest krzywizna plaszczyzny podparcia, gdzie znajduje się otwór w relacji do podparcia tyłu miednicy i wiele innych.


🔻We wspomnianym przypadku naszego pacjenta zdecydowaliśmy się na włoskie Selle SMP Nymber (różniące się praktycznie każdym parametrem od poprzedniego siodełka Selle Italia).
Siodło to najlepiej stabilizowalo miednice, gwarantowało najmniejszy ucisk na krocze oraz dodatkowo… wygląda pięknie !

Ta sama marka siodeł, a tak wiele różnic.