Oto kilka cennych wskazówek, na co powinniście zwracać uwagę przy wyborze najlepszego dla Was bikefittingu.
Szczególnie teraz, kiedy bikefitting ma jedną nazwę, a niestety kryje się za nią zupełnie różna jakość.
Prezentujemy wam 10 koronnych zasad bikefittingu, które szlifujemy od 2010 roku w VeloLAB. Zapoznajcie się z fragmentem naszych produkcji wideo, aby zrozumieć, czego powinniście oczekiwać od usługi najwyższej jakości i zobaczyć co my robimy, aby was pozytywnie zaskoczyć wiedzą, doświadczeniem i skutecznością rozwiązywania wszelkich problemów. Temat #10
Efekt końcowy i zadowolenie z bikefittingu.
Zwróćcie uwagę na poniższe animacje, przedstawiającą zmiany ustawienia roweru u poszczególnych klientów z tego miesiąca. Najprościej pokazać zmianę w ujęciu tzw. „XY”, czyli porównanie z profilu zmian przed i po ustawieniu. (Wysokość siodełka, długości mostka i wszystkich tych zmian, które po prostu widać).
Wasze zadowolenie z fittingu nie jest skorelowane z tym czy je widzicie, tylko czy je czujecie. W mojej ocenie ujęcie boczne jest mało ważne, zwróćcie uwagę, że w niektórych przypadkach trudno się domyślić, który obraz przedstawia stan „przed” – a który „po”, prawda? Jeden klient może mieć siodełko za nisko o 3mm a inny o 6 cm. Natomiast w obu przypadkach mogą poczuć tak samo wielką różnicę.
- lepszą pracę mięśni,
- przyjemną lekkość jazdy,
- dobrą równowagę rozłożenia masy ciała na rowerze,
- większą swobodę obręczy barkowej,
- efektywne i symetryczne pedałowanie,
- prawidłowe podparcie stóp,
I wiele innych:
- szybszą jazdą,
- rozwiązanie dolegliwości bólowych,
- realne poprawienie komfortu,
- nowe wygodne siodło,
- zmniejszony nacisk na ręce,
- brak bólu, czy drętwienia.
Jest to ostatni wpis z serii. Mam nadzieję, że dawka informacji pomoże Wam zbudować większą świadomość, czego powinniście się spodziewać po tej usłudze, oraz jakie standardy utrzymujemy w VeloLAB.